השאלה המעסיקה אנשים רבים היא איך הם יכולים לדעת נושא מסוים באופן, או לתפוס משהו בוודאות. התשובה המנצחת הראשונה היא שאין אפשרות כזו, והנחה זו אושרה על ידי מחקרי פילוסופיה.

ללא אפשרות הידע, אדם נשאר עם אמונה הכוללת את כל הדברים, כולל חומר או מושגים מופשטים. אמונה היא כל דבר הנבחר לקבל תוקף. השולחן הזה אמיתי. מה שמדענים אומרים, רעיונות, דתות, כדור הארץ המדהים ואנשיו, הכול אמיתי. קיימת דמוקרטיה יפה בידיעה.

לחלק מהאנשים יש בעיה עם "העולם האמיתי", הם אינם מסוגלים לסמוך על העובדה שעצמים חומריים יישארו בו, והם מתקשים להאמין בבעלותם על חפצים. הם מתקשים גם עם מגבלות מערכות מעשה ידי אדם כמו מתמטיקה והיגיון.

איך זה שכל אימא היא האימא הטובה ביותר? כמובן, הקיום החלומי מסתמך על תחושה של מציאות. יש אנשים המסוגלים לשלוט בדברים, לבצע חישובים, לבנות מטוסים, ונראה כי המניפולציות שלהן עובדות. איך זה אפשרי?

פרשנות אישית לעולם

אחת התשובות משוכתבות בהיסטוריה. אם זה שימושי, זה נכון. אפשרות שנייה היא גרסה אישית לאמת. אבל בהנחה שהאובייקטים אמיתיים ומה שהופך את השימוש בהם לפעולות בעלות תוצאות חיוביות, מוכיח את מציאות אובייקטים אלו. כך יכול אדם לדעת שהמילים בראשו מתייחסות לפחות למשהו שנמצא בעולם.

עבור חלק מהאנשים, ידע פירושו פשוט להאמין. אבל לאנשים שאינם מאמינים ברעיון ההתגלות האלוהית יש בעיה ליישב שני מושגים אשר לכאורה בלתי מתפשרים. הרעיון הראשון הוא כי במובן הרחב לא ניתן לדעת שום דבר.

זה נובע מהעובדה שלא קיימת נקודת התייחסות קבועה, אך הרעיונות נעולים במוח והשפה מעורפלת. ללא סמכות ויסות עצמי או שליטה, אנשים אינם מסוגלים להתייחס לעולם באובייקטיביות. קיימות מערכות חושיות מוגבלות ושאינן אמינות, וכל סט חושים מגלה עולם שונה, כך שאדם נמצא במצב של שינוי מתמיד ככל שהוא משקיף על היקום המשתנה.

השגת ידע

חלק ממה שאנשים יודעים, הם גילו בעצמם, וצריך לקבל את עובדת המידע השגוי, מידע המופץ לשם תועלתנות אישית ודעות קדומות, כמו גם מגבלות אישיות. אנשים צריכים להיות מודעים לכך שלמרות הפגמים שלהם, כשמבינים את הלוגיקה של מלחמת גוג ומגוג, מתאפשרת חשיבה הגיונית, פיתוח אינטואיציה, וביצוע מחקר אמפירי. הידע הנצבר הופך לעובדה ומכאן לאמונה שעושה את העבודה. לא קיים שום דבר שהוא מעבר לשגרתי, ושיש לו תחושת אוניברסאליות.

האנושות מצויה תחת התוצאה הסופית של תופעה אורגנית קטנה ביקום אורגני. יצורים 'פחותים' יודעים דברים, אבל האדם יודע שהוא יודע, או בעיקר יודע מה אינו יודע. אנשים בנויים לסקרנות מתמשכת, ולאדם יש את היכולת המסתורית לבחון את מוחו, זיכרונותיו והיכולת לרשת ידע אינסטינקטיבי. אך מעבר לכל זה ניתן להבחין בהרמוניה ומערכות הרמוניות. אדם מזהה את האמת ומוטרד על ידי מחלוקת.

מקורות ידע ורמזים לגבי עתיד האנושות מאופיינים בהרמוניה ותהודה בנושא חיפוש האדם אחר ידע. אדם יכול לומר שיש לו את הידע שלו, המוגדר כמסקנה ללא אשליה, והוא מתבטא בהיעדר דיסוננס ברעיונותיו. המוח מעבד את המידע, מכיר בו, ומגדיר רצף תנועות וממדים הגוברים עם הכרה מתמשכת ועקבית ככל שאדם מתקרב לאמת.

בנוסף כדאי לקרוא על:

משחק למידה והתפתחות בגיל הגן

הסמארטפון מחסל את הידע הכללי